İlgi Alanı Hedefleme
single page feature image

İlgi Alanı Hedefleme

Hedef Kitlenize Ulaşmanın En Kolay Yolu

Takip ve data piksellerini kullanarak ziyaretçilerinize yönelik yeniden hedefleme kampanyaları oluşturun ya da sistemimizdeki reklamınız ile ilgilenecek hazır dataları hedefleyin

PİKSEL & SEGMENT HEDEFLEME

Ziyaretçilerinizi Tanıyın, Onlara Uygun Reklamlar Gösterin!

Piksel Segment Hedefleme özelliği ile web sitenizi veya mobil uygulamanızı ziyaret eden ziyaretçilerinizi takip ederek ya da sayfalarınızda işlem yapan ziyaretçilerinizi takip ederek segemente edebilirsiniz.

Bu sayede potansiyel müşterilerinizi, bu ziyaretçilere özel segmentler ve kampanyalar ile web sitenizde veya uygulamanızda yaptıkları işlemlere özel reklamlar göstererek yeniden hedefleyebilirsiniz.

Piksel Segment Hedefleme ile piksel kod oluşturup internet sitenizin veya mobil uygulamanızın ödeme sayfası, kayıt sonuç sayfası, ödeme adımları gibi dönüşüm gerçekleşen sayfalarına ekleyerek kimlerin dönüşüm gerçekleştirdiğini detaylı bir şekilde görebilir ve hedef kitlenizi bu bilgileri değerlendirerek optimize edebilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin internet sitenizde veya uygulamanızda yaptığı eylemlerden yararlanmak oldukça başarılı reklam kampanyası stratejisi belirlemenizi sağlar.

Örneğin; web sitenizde bir kelime arayan ya da sepete ürün atmış ziyaretçilere özel segment oluşturarak ziyaretçilerinizi kampanyalarınızda hedefleyerek satın alma işlemini gerçekleştirmeye yönlendirebilirsiniz.

DİNAMİK İLGİ ALANI HEDEFLEME

Hedef Kitlenize Ulaşmanın En Kolay Yolu

Dinamik İlgi Alanı Hedefleme özelliği ile sizin için birçok kategoride oluşturduğumuz kullanıma hazır ilgi alanı ziyaretçi datalarını veya milyonlarca kullanıcı datası içerisinden kendi belirlediğiniz ilgi alanı ziyaretçi datalarını kullanabilir, bu sayede ürünleriniz/hizmetleriniz ile ilgilenecek kullanıcıları hedefleyerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 Dinamik İlgi Alanı Hedefleme kullanıcının o anda bulunduğu sayfanın içeriğine bağlı değil, ziyaretçinin ilgi alanı kategorisine bağlı çalışır.

Standart İlgi Alanı Hedefleme:

DMP ile data sağlayıcıların sağladığı hazır data setlerinden siteniz için uygun olanları seçerek kullanıcıları ilgi alanlarına göre hedefleyebilirsiniz.

Dinamik İlgi Alanı Hedefleme:

DMP ekranlarında; dinamik ilgi alanı hedeflemeye izin veren data sağlayıcıların datalarını kendi belirlediğiniz ilgi alanlarına göre segmente ederek hedefleyebilirsiniz.

Kampanyalarınızda tatil, e-ticaret, müzik, çocuk, spor, emlak, kadın, bebek, erkek giyimi, otomobil ve daha birçok kategoride hedeflenmiş datayı kullanarak ister futbol tutkunu ister Sanat ve Eğlence ile ilgileniyor olsunlar, reklamlarınızı ilgi alanlarına göre belirli kitlelere gösterebilir, reklamlarınızın tıklama oranlarını ve geri dönüşlerini artırabilirsiniz.

Data sağlayıcıların sağladığı hazır data setleri son;

15Dk’lık         1Gün’lük        30Gün’lük    360Gün’lük     720Gün’lük

ilgi alanı dataları olarak sürelere ayrılır.

Data setlerinde seçtiğiniz süre azaldıkça kullanıcının reklamınıza olan ilgisi ve etkileşimi aynı oranda artacaktır.

KAPSAMLI SEGMENT İLE YENİDEN HEDEFLEME

Müşterilerinizi Segmente Ederek İlgilenebilecekleri Tekliflerinizi /Ürünlerinizi Sunun, Dönüşüm Oranınızı Artırın!

Kapsamlı Segment Yeniden Hedefleme özelliği; web sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizi segmentlere ayırarak takip etmeniz ve farklı web sayfalarında çevrimiçi gezinirken onları hedefleyip onlara özel hazırlanmış teklifleri/reklamları göstererek yeniden ulaşabilmenizi sağlar.

Her ziyaretçi grubunun işletmenizden beklentileri farklı olduğundan hepsine aynı teklif /reklam ile gitmeniz kampanyanızın başarı oranının düşürecektir. Bu nedenle ziyaretçilerinizin beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt vermek için Kapsamlı Segment Yeniden Hedefleme özelliği ile ziyaretçilerinizi segmente ederek hedeflemeniz yatırım getirilerinizi pozitif yönde etkileyecektir.

Kapsamlı Segment Yeniden Hedefleme, reklamlarınızı ziyaretçi segmentlerinize göre özelleştirmenizi sağlayarak güçlü kılan, reklamlarınızın etkisini oldukça artıran ve ayrıca hedef kitlenizin satın alma kararına temas edebildiğiniz bir teknolojidir.

Web sitesi ziyaretçilerinizi segmente edebileceğiniz örnekler;

  • Web sitenizde geçirdikleri süre
  • Görüntülenen sayfa sayısı
  • Ziyaret edilen sayfalar
  • A ve B sayfasını ziyaret edenler
  • Sosyal medyadan gelenler
  • Arama motrolarından gelenler
  • 100 TL üstü alışveriş yapan ziyaretçiler gibi çeşitlendirilebilir.

DMP

Ziyaretçi Verilerinizi Depolayın, Yönetin ve Bu Verilerden Gelir Elde Edin!

DMP (Data Management Platform) web site ve uygulama sahiplerinin ziyaretçi verilerini depolayan, analiz etme ve dağıtma olanağı sağlayan bir teknolojidir.

Yalnızca ziyaretçilerinizin verilerini depolama ve analiz etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu verilerinizi diğer reklamverenlere sunarak gelir elde etmenizi sağlar.

Bir web sitesi ya da uygulama sahibi iseniz siteniz ve uygulamanıza ekleyeceğiniz kod ile tüm ziyaretçi datanızı depolamaya başlayabilirsiniz.

Şu an birçok büyük data sağlayıcı ziyaretçi datalarınızı depolayıp size hiçbir ücret ödemeden farklı reklamverenlere pazarlayarak çok yüksek hacimlerde gelirler elde ediyor.

DMP ile ziyaretçi verilerinizi kendiniz depolayıp, hareketlerini takip ederek geniş kapsamlı segmentler oluşturabilir, elde ettiğiniz verilerden;

  • Kendi reklam kampanyalarınız için başarılı bir hedef kitle çalışması yapabilir
  • Bu verileri DSP’ler aracılığı ile diğer reklamverenlere sunarak gelir elde edebilirsiniz