Kelime Hedefleme
single page feature image

Kelime Hedefleme

Büyüyen Trafik ve Gelirin Anahtarı

Anahtar kelimeler söz konusu olduğunda, amacınız her şeyi hedeflemek olmamalı. Büyüme potansiyeli olan alanları doğru bir şekilde tanımlayarak, web sitenizi yüksek gelir potansiyeline sahip bir trafik makinesine dönüştürebilirsiniz. URL’lerin içinde geçen kelimeleri özellikle hedefleyebilirsiniz yada istemediğiniz kelimeleri içeren sayfalarda reklam yayını engelleyebilirsiniz .(şiddet,terör,cinsellik vs.)

Daha Önce Hedefleyemediğiniz Kitlelere Ulaşın!

Kelime hedefleme özelliği ile reklamlarınızın yayınlanacağı kelimeleri belirleyerek reklamlarınızı bu kelimelerin içinde geçtiği URL’lerde yayınlayabilir, sayfa içeriği ile ilgili reklam yayınları yaparak sayfa ziyaretçilerini potansiyel müşterilerinize dönüştürebilirsiniz.

Kelime Hedefleme özelliğiyle sitenizi daha önce ziyaret etmemiş kullanıcıları da hedefleyebilirsiniz. Bu sayede daha önce hedefleyemediğiniz potansiyel müşteriniz olabilecek kitlelere reklam gösteriminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kelime Hedefleme özelliği ile belirlediğiniz kelimelerin içinde geçtiği URL’leri hedefleyerek sayfa ziyaretçilerine statik ya da dinamik reklamlarınızı sunabilirsiniz.

Hedefleyeceğiniz kelimelerinizi sisteme tek tek girebildiğiniz gibi kolaylık olması açısından toplu kelime ( .txt, .xls, .xslx formatlarında) ekleyerek çok sayıda kelimenin hepsini tek seferde hedefleyebilirsiniz.

Ek olarak Google da yayınladığınız bir kampanyanız var ise Google kelime listesini de panelinizden çekerek sisteme ekleyebilirsiniz. Ya da özellikle istemediğiniz kelimeleri içeren sayfalarda (URL) reklam yayınınızı engelleyebilirsiniz. Örneğin; şiddet,terör,cinsellik vs.

Böylelikle gireceğiniz anahtar kelimeleri arayan kullanıcıları URL bazından tespit ederek farklı sitelerde çevrim içi olduklarında yakalayabilir, kullanıcının aradığı ürün/hizmet ile ilgili ürününün tanıtıldığı sayfada reklam vererek satışlarınızı artırabileceksiniz.