Lokasyon Hedefleme
single page feature image

Lokasyon Hedefleme

Konum hedeflemeyle verimliliğinizi arttırın.

Bir kullanıcının nerede yaşadığı, kampanyalarınızın hedef kitlenizle alakalı olmasını sağlamak ve kitlenizi segmentlere ayırmak için en önemli bilgi noktalarından biridir. Bu nedenle, kampanyanızı bir ülke, bölge, ilçe, şehir veya hatta mahalleye odaklayabilirsiniz. Lokasyon hedefleme seçenekleri ile, ürününüze veya hizmetinize gerçekten ihtiyaç duyduklarında insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

MAHALLE HEDEFLEME

Hedeflediğiniz müşterileri kendi mahallelerinde bulun.

Artık hedef kitlenize, istediğiniz bölgede, şehirde veya ilçede değil MAHALLE bazında ulaşabilirsiniz. Mahalle hedefleme teknolojisi ile bir reklamveren olarak, müşterilerinizi daha iyi anladığınızı gösterebilir, onlara özel mesajlarla ulaşabilir ve kendileriyle özel olarak ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz.

Reklam kampanyanız ne kadar iyi olursa olsun doğru hedefli konumda gösterilmediği takdirde geri dönüş performansınız düşük olacaktır. Mahalle Hedefleme özelliğini kullanarak hedef kitlenize bulundukları mahalleye kadar erişebilir, yatırım getirinizi artırabilirsiniz.

Kampanyanız tüm ülke, tüm şehir veya tüm ilçeyi hedeflemesine rağmen mesajlarınızı  Mahalle hedefleme özelliği ile en yüksek kalite ve en ölçeklenebilir konum verileriyle hassas bir hedefleme yaparak hedef kitleniz ulaşabilirsiniz.

HİPERLOKASYON HEDEFLEME

Hedeflediğiniz Müşterileri, Belirlediğiniz Konumu Çevreleyen Bölgede Yakalayın

Hiper Lokasyon özelliği, harita üzerinde belirlediğiniz konumların yine sizin belirleyeceğiniz sınırlar (örn:5000M) ile çevrelenerek hedef kitlenize bu bölgeler içerisinde ulaşmanızı sağlar.

Kampanyanızı belirlediğiniz bu sınırlar içerisinde yayınlayarak, potansiyel yerel ziyaretçilerinize/müşterilerinize, onlara özel mesajlarla gerçek zamanlı teklifler sunabilir mağazanıza/sitenize yönlendirerek hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Tüketicilerin% 71’i ilgi alanlarına ve günlük yaşamlarına yönelik kişiselleştirilmiş reklamlar görmeyi tercih ediyor. Hiper Lokasyon teknolojisi siz reklamverenlere, kampanyalarınızı müşterilerinize/ ziyaretçilerinize doğru zamanda ve doğru mesajla iletmenize yardımcı olarak bu sayede müşterilerinizi/ ziyaretçilerinizi etkileme şansınızı artırarak satış fırsatları yaratır.

Ayrıca en yüksek kalite ve en ölçeklenebilir konum verileriyle hassas bir hedefleme yaparak yerelleştirilmiş bu pazarlama yöntemi ile çok spesifik bir alanda, daha az sayıda müşterinize/ziyaretçinize odaklanarak kampanyalarınızın kişiselleştirilmesi ve ölçülmesi daha kolaylaşır.

DİNAMİK MESAFE HEDEFLEME

Müşterilerinizi İşletmenizin Yakınında Yakalayın

Dinamik Mesafe Hedefleme özelliği, işletmenizin harita üzerinde bulunduğu konumun yakınında bulunan potansiyel müşterinizi hedefleyerek onlara özel hazırlayacağınız teklifler/reklamlarla ulaşmanızı sağlar.

Bu sayede potansiyel müşterilerinize tek bir banner reklam ile konumunuzu, kullanıcının konumunuza uzaklığını, ürünlerinizi ve sunduğunuz fırsatı ulaştırabilirsiniz.

Dinamik Mesafe Hedefleme, siz işletmelerin dijital reklam yatırım getirilerini maksimize eden konum tabanlı dijital bir pazarlama aracıdır. Bu sayede küçük işletmelerin bulundukları konumda büyük işletmelerle doğrudan rekabet etmelerini sağlar. Daha fazla mağaza ziyareti alarak, bulunduğunuz yere yakın yerdeki trafiği kaçırmayın.

Dinamik Mesafe Hedefleme teknolojisi ile işletmenizin yakın çevresinde yer alan potansiyel müşterileriniz, reklamınız içinde ürün ve fırsatlarınıza ek olarak işletmenize olan mesafesini ve yönünü gösteren bir harita görür. Yol tarifi almak istediğinde reklam içerisinden veya bir harita uygulaması yardımı ile işletmenize yönlendirilir. İşletmenize yakın mesafedeki kullanıcıların müşteriye dönüşme olasılığının yüksek olması göz önünde bulundurulduğunda kampanyanızın başarı oranı yüksek olacaktır.

Ancak bu noktada reklamınızda kullanıcıya en doğru mesajla ve onu etkileyecek teklifle ulaştırmayı unutmamalısınız.

DİL HEDEFLEME

Müşterileriniz ile Aynı Dili Konuşun!

Dil Hedefleme özelliği ile hedef kitlenizi onların anlayacağı dilde hedefleyebilir, müşterilerinizi daha iyi anladığınızı gösterebilir, bu dillerde onlara özel mesajlarla ulaşabilir ve kendileriyle özel olarak ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz.

Aynı dili konuşamadığınız kişilerle iletişim kurmak ne kadar zor ise hedef kitlenize onların anlamadığı dillerde reklamlar sunmakta onlara ulaşmanızı zorlaştıracak, reklam kampanyanız ne kadar iyi olursa olsun doğru dil hedefli gösterilmediği takdirde geri dönüş performansınızı düşürecektir.

Dil Hedefleme teknolojisi, küresel bir kitleye ulaşmak isteyen reklamverenler için oldukça değerli bir özelliktir. Belirli bir dili veya birden çok dili konuşan potansiyel müşterilerinize yerel olmayan bölgelerde bulunsalar bile ulaşmanızı sağlar.

YAKINDAKİ YERLERİ HEDEFLEME

Belirlediğiniz Adreslerin Yakınındaki Potansiyel Müşterilerinizi Hedefleyin!

İşletmeniz ile ilgileneceğini düşündüğünüz kullanıcılara ait bir adres listeniz var ise bu listeyi isterseniz toplu olarak ya da tek tek girerek bu adreslerin yakın çevresindeki potansiyel müşterilerinizi Yakın Yerleri Hedefleme özelliği ile hedefleyebilirsiniz.

Bu sayede reklamınız, sunduğunuz ürün veya hizmete ulaşma oranı düşük kullanıcılara gösterilmeyecek ve bütçenizi doğru bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Reklam kampanyanızın içeriğinin doğru hazırlanmış olması kadar kampanyanızın başarısı için reklamlarınızın görünmesi gereken yerlerde aynı derecede öneme sahiptir.

Yakın Yerleri Hedefleme özelliği ile ürün sattığınız ya da ürünlerinizle bir şekilde ilgilenmiş müşterilerinizin adreslerini girerek mevcut müşterilerinizi tekrar yakalayabilecek ayrıca o adreslere yakın lokasyonlar da yer alan potansiyel müşterilerinizi hedefleyebileceksiniz.

Daha yönetilebilir bir kampanya oluşturabilmeniz için adresleri tek tek hedefleyebilir veya kolaylık olması açısından toplu adres ekleyerek çok sayıda adresin hepsini tek seferde hedefleyebilirsiniz.

Yakın Yerleri Hedefleme teknolojisi işletmenizin, eldeki mevcut müşterilerine yeniden dokunarak korurken yeni sadık müşteriler ekleminizi ve aynı zamanda satışlarınızı artırmanızı sağlayacak.

SES (SOSYO EKONOMİK STATÜ) HEDEFLEME

Gelir Düzeylerine Göre Müşterilerinize Özel Kampanyalar Yapın!

Sosyo Ekonomik Hedefleme özelliği, Sosyo Ekonomik Statü (SES) verisi ile müşterilerinizi mahalle bazında Sosyo Ekonomik olarak hedefleyebilmenizi sağlar.

Belirli bir Sosyo Ekonomik Statü sahibi grup için özel bir teklif belirleyerek, daha yüksek bir yatırım getirisi elde edebilir veya reklamlarınızın ürünlerinizi satın alma olasılığı daha yüksek kullanıcılara gösterilmesi oranını artırabilirsiniz.

Ticarette başarının altın kurallarından biri ürün ya da hizmetinizi kime pazarlayacağınızı bilmektir. Pazarınızı oluşturan kitlenin kimler olduğunu doğru tanımlayamazsanız pazarlama çalışmalarınızda ürün ve hizmetlerinizi doğru hedef kitleye sunamazsınız.

Sosyo Ekonomik Statü (SES), insanları ekonomik ve sosyal statülerine göre gruplayabilmektir. A,B,C1,C2,D,E isimleriyle altı gruptan oluşur ve size iş süreçlerinizi kolaylaştırma şansı yaratır.

Reklam kampanyanız ne kadar iyi olursa olsun doğru hedef kitleye gösterilmediği takdirde geri dönüş performansınız düşük olacaktır. Hedef kitlenizi belirlerken işletmenizle / ürünlerinizle hangi statüde yer alan kullanıcıların ilgileneceğini analiz ederek bu kitleye ulaşmanız gerekmektedir.

Örneğin yüksek fiyatlı bir ürün satışı yapıyorsanız ihtiyacın talebe dönebilmesi için satın alma gücü önem kazanıyor. Bu noktada Sosyo Ekonomik Hedefleme teknolojisi mahalle bazından sunmuş olduğu verilerle kampanyalarınızdan maksimum geri dönüşü almanızı sağlıyor.

SOSYO EKONOMİK SINIFLAR

İşletmenize / ürünlerinize uygun hedef kitle seçimi yaparak kampanyalarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

A En Üst Sosyal elit tabaka, soylu aileler, serveti en az 2-3 nesilden gelenler, büyük sanayiciler, üst düzey yöneticiler ve ünlü serbest meslek sahiplerinden (doktor, avukat)
B Üstün Altı Yeni zengin olan bu grup, özel sektör yöneticileri, gazeteci, yazar, kamu üst düzey yöneticileri ve orta-büyük esnaftan oluşmaktadır.
C1 Ortanın Üstü Profesyonel meslek sahipleri ve yöneticilerinden oluşan bu grup C2 ile beraber ülke genelinin büyük bir bölümünü oluştururlar.
C2 Ortanın Altı Beyaz yakalı çalışanlar (memurlar ve işçiler) ve küçük iş sahiplerinden (esnaf) oluşmaktadır.
D Altın Üstü Mavi yakalı çalışanlar, kalifiye ve yarı kalifiye işçilerden oluşmaktadır.
E Altın Altı Kalifiye olmayan işçiler, vücutları ile çalışanlar (tarım işçileri, hamallar vb.), küçük esnaflar ve işsizlerden oluşmaktadır. Gelir ve eğitim seviyesi en düşük olan gruptur.