Performans Hedefleme
single page feature image

Performans Hedefleme

Hedefini Belirle,Performansını Ölç.

Performansa dayalı hedefleme, ROI’nizi hesaplamanızı kolaylaştırır ve markanız için optimize edilmiş bir reklam bütçesi sağlar.

SATIŞ HEDEFLEME

Reklamlarınızın Satış Başarısını Analiz Edin, Satış Performansınızı Artırın!

Satış Hedefleme ile vermiş olduğunuz reklamların satışa dönüşüp dönüşmediğini ve bu reklamlardan ne kadar ciro elde ettiğinizi raporlayabilirsiniz.

Bu sayede kampanyalarınızın performansı anlık takip edebilir performansı düşük reklamlarınızı optimize ederek satışa dönüşme oranını artırabilirsiniz.

Dijitalde rekabetin yüksek olduğu bu dönemde reklam kampanyalarındaki farklılıklar, yaratıcılık ve önemli ölçüde kullanılan reklam yayın teknolojileriyle gerçekleştiriliyor.

Ürünlerinizin/servislerinizin doğru bir şekilde aktarılması, rakipleri bertaraf edecek stratejilerin geliştirilmesi ve potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarını belirleyip onları doğru yerlerde hedefleyerek yakalamak oldukça önemlidir. Fakat kampanyanızın başarısı satışlarınızın istediğiniz ölçüde artmış olup olmaması ile ölçülür.

Satış Hedefleme teknolojisi ile reklamlarınızın satışa dönüşme oranlarını ve bu reklamlardan yapmış olduğunuz satış cirosunu takip edebilirsiniz. Performansını düşük bulduğunuz reklamlarınız optimize ederek yatırım getirinizi katlayarak artırabilirsiniz.

Hazırlayabileceğiniz Satış Hedefleme Örnekleri;
 • Kampanyanızı istediğiniz segmentlere ayırarak o segmente göre
 • Tek yayıncı siteyi hedefleyerek
 • Kategori bazından hedefleyerek (örn: kadın siteleri)
 • A kategorisindeki sitelerde görünürlüğü yüksek yerleri hedefleyerek

satış hedefleme yapabilir ve ölçümleyebilirsiniz.

REKLAM POZİSYONU HEDEFLEME

Reklamınızı herhangi bir yerde değil, görünür alanlarda yayınlayın!

Reklam Pozisyonu Hedefleme özelliği ile reklamınızın yayınlanacağı reklam alanlarının sayfa üzerindeki konumunu hedefleyebilirsiniz.

Bu sayede hedef kitlenizin reklamlarınıza ilgi göstereceği alanları belirleyerek bu pozisyonlarda reklamlarınızı yayınlayabilir ve tıklama oranlarınızı artırabilirsiniz.

Reklam Pozisyonu Hedefleme, reklamlarınızın yayınlanacağı pozisyonları belirleyerek;

 • Sayfanın Üst Kısmı (Above The Fold)
 • Sayfanın Alt Kısmı (Below The Fold)
 • Sayfanın Herhangi Bir Yeri

hedef kitlenizin ilgi göstereceği alanlarda yer alarak reklamlarınızın etkisini oldukça artıran ve ayrıca hedef kitlenizin reklamlarınızı tıklama kararına temas edebildiğiniz bir teknolojidir.

Genel olarak reklamlarınızın sayfanın üst kısmında görünmesinin tıklanma oranınızı artıracağı yönünde bir algı vardır. Sayfanın üst kısmında reklamınızın daha fazla müşteri tarafından görülme olasılığı artacağı için bu algının oluşması normaldir.

Fakat bunun tam tersi reklamlarınız sayfanın alt kısmında yer alıyor diye tıklanma oranı az olacak algısı yanlıştır. 
Reklamlarınızın yayınlandığı platformlar (web – mobil), hedef kitlenizin reklamlarınıza ilgi göstereceği alanlar, reklam modeliniz ve reklam içeriğiniz gibi değişkenleri göz önünde bulundurarak reklam pozisyonunuzu belirlediğiniz de en yüksek performansı sağlamış olursunuz.

Mobil sayfalarda sayfayı aşağı kaydırma oranı yüksek olduğu için sayfanın alt kısmında bannerlar yüksek performans sağlarken, webde sayfaların içeriklerine göre farklılaşabiliyor.

TALEP-FORM HEDEFLEME

Talep-Form Toplama Kampanyalarınızı Ölçümleyin, Optimize Edin ve Performansınızı Artırın!

Talep-Form Hedefleme özelliğiyle, web sitenizde veya reklamlarınız içerisinde yer alan talep formlarınıza gelen başvurularınızı ölçümleyebilirsiniz. Beklediğiniz performansı sergilemeyen reklamlar, reklam alanları veya form sayfaları için optimizasyon yaparak performansınızı artırabilirsiniz.

Dijital reklamcılığın hızlı ilerlemesiyle hedef kitlenize doğru reklamlarla, doğru konumlarda ulaşmak ve potansiyel müşterilerinizin bilgilerini toplamak daha kolay hale geldi.

Hazırlayacağınız dinamik bannerlarla reklam içi formlar veya statik bannerlarla reklamınız tıklandıktan sonra açılan web site sayfanızda yer alan formlarla müşterilerinizden marka/ürün/hizmetlerini ile ilgili bilgiler alabilir/ talep toplayabilir ve Talep-Form Hedefleme özelliği ile ölçümlemesini yapabilirsiniz.

Bu sayede kampanyanızın performansı düşük ise;
 • Reklamlarınızı
 • Form içerisi aldığınızı bilgilerinizi
 • Reklamlarınızın Yayınlandığı Alan veya Hedef Kitlenizi

optimize ederek kampanya performansınızı artırabilir ve daha fazla müşteri bilgisine ulaşabilirsiniz.

FREKANS HEDEFLEME

Reklamınızın ne sıklıkta görüneceğine siz karar verin

Frekans Hedefleme reklamınızın belirli bir sürede aynı internet kullanıcısına ne kadar sıklıkta gösterileceğini belirlemenizi sağlayan bir özelliktir. Başka bir deyişle, kullanıcının her bir reklamınızı görmesini istediğiniz sayıyı (gösterim) belirleyebilirsiniz.

Bu sayede reklamlarınızı bir kullanıcıya defalarca gösterilmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Frekans Hedefleme teknolojisi ile dilediğiniz reklamınızın aynı hedef kitleye ne sıklıkla gösterileceğini belirleyebilir ve performans hedeflerinize göre reklamınızın frekansını arttırıp azaltabilirsiniz.

Frekans belirlerken;
 • Kampanya boyunca …/kez
 • Günde …/kez
 • Her sitede bazından Örn : A sitesinde … /kez , B sitesinde …/kez
 • … saatte …/kez

gibi seçimlere yaparak reklamlarınızın bir kullanıcıya gösterilme sayılarını sınırlayabilirsiniz.

Bu sayede;
 • Kampanyanız ile ilgilenmeyenlere tekrar banner göstermeyerek maliyet düşürür, kampanya bütçenizi daha verimli hale getirirsiniz.
 • Reklamlarınıza günde onlarca kez maruz kalan kullanıcılarda marka algınızın negatif yönde oluşabileceği için reklam ve dolaylı olarak marka değerinizi koruyabilirsiniz.
 • Ürünleriniz/hizmetlerinizi kullanmış ya da sayfalarınızı ziyaret etmiş kullanıcılara daha az reklam gösterirken, sitenizi hiç ziyaret etmemiş kullanıcılara daha sık reklam gösterimi yaparak yeni kullanıcı kazanımı sağlayabilirsiniz.

TIKLAMA HEDEFLEME

Kampanya Bütçeniz İle Olabildiğince Çok Tıklama Alın!

Tıklama Hedefleme ile reklamlarınızın tıklama bedelinin minimum ve maksimum kaç TL olacağını ayarlayabilirsiniz.

Bu sayede, her tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutarı kontrol edebilir ve bütçenizi kontrollü harcayabilirsiniz.

Tıklama Hedefleme özelliği reklamlarınıza yapılan her bir tıklama için ödeyebileceğiniz maksimum tutarı belirleme denetimini size verir.

Reklamlarınız;
 • Hedeflediğiniz alanlarda belirlediğiniz maksimum maliyete veya bu maliyet altına reklam gösterimi yapılıyor ise yayınlanır.
 • Hedeflediğiniz alanlarda belirlediğiniz maksimum maliyete reklam gösterimi yapılmıyor ise reklamlarınız yayınlanmaz. Bu aşamada kampanya tıklama maliyetinizi ya da gösterim alanı optimizasyonu yapmanız gerekir.

Manuel teklifleri yönetmeye ayıracak zamanınız yoksa, Tıklama Hedefleme ile sisteme öğrenme metotları da ekleyebilirsiniz.